Ostatnio mogliśmy przeczytać “Kolację z Tiffanym” i byliśmy bardzo ciekawi losów Elizy i Jacka. Możemy poznać te losy w książce Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt. Obiad z Bondem z księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Te dwie historie są bardzo dobrze opowiedziane. Jednym słowem, pisarka po raz kolejny stworzyła ciekawą i wciągającą historię.

Kim są bohaterowie drugiej odsłony historii?

Eliza i Jacek to dwoje ludzi, którzy większość czasu spędzają, pracując i nie zmuszając się do znalezienia drugiej połówki swojego życia. Jednak los połączył ich za sprawą Natalii i Masiaka. Utknęli w swoich życiach. Eliza ze swoim ostrym językiem i Jacek, człowiek, który nie chce się wysadzić w powietrze, aż oboje świecą obrzydzeniem do siebie nawzajem.

Co jest śmiesznego w tej historii?

Ta książka jest zabawna w niektórych momentach, a nawet zabawniejsza, jak poprzednie książki. Na koniec możemy popłakać się ze śmiechu. Nie była on tak dowcipny, jak powieść pt. “Kolację z Tiffanym”, ale ten tom podobać się może nam bardziej.

Wątek kryminalny w tej opowieści

Nad Elizą zaczęły przetaczać się ciemne chmury, nowo poznany mężczyzna, wtargnięcie, ktoś wyraźnie czegoś od niej chciał, może przeszłość puka do drzwi. Bardzo zaciekawi nas zakończenie i sprawa, którą prowadził Jacek. Śledztwo zostało zakończone. Ujawnione zostaną również te dziwne incydenty z Elizą.

Co jest pociągającego w tej historii?

To kolejna bardzo ciekawa, zabawna i zaskakująca książka autorki. Powieść pt. “Obiad z Bondem” jest:

  • wciągająca,
  • strawna,
  • zjadliwa.

Czyta się ją całą lekko, ale można przewidzieć, co się stanie i kto stoi za włamaniem.

Jak toczy się ten romans?

Bohaterowie znają się od dawna, a dzięki więzi łączącej brata Jacka i najlepszą przyjaciółkę Elizy, ich drogi często się splatają. Zaczęli bardzo ciekawie, żartobliwie, nietuzinkowo, jak dzieciaki w szkole. Ale w końcu znaleźli więcej wspólnego mianownika niż różnic. Jacek Granicki jest przedstawicielem prawa i chce pokonać przestępczość, lecz dla swoich najbliższych zrobi wszystko. Na jego widnokręgu staje przyjaciółka szwagierki, Eliza. Nie może o niej na chwilę zapomnieć. Ma okazję zbliżyć się do kobiety, która kocha kaktusy. Ona ma ogromne mieszkanie, a on potrzebuje lokalu do remontu. W dodatku wokół Elizy kręcą się podejrzani ludzie i dzieją się dziwne rzeczy, więc on ją chroni. Musi być jednak dosyć ostrożny, ponieważ jest gotowa użyć kaktusa jako broni, co jest takie rzadkie.